Jiletli Tel Sistemleri (25 Yıllık Tecrübe) - ASÇİT Çit Sistemleri
Telefon: (0212) 549 80 90
Fax: 0212 549 80 95
Bizi Takip Edin:

Jiletli Tel

Jiletli Tel Nedir?

Jiletli tel kullanılan bölgenin güvenliğini sağlamak için dikenli teller ile birlikte kullanılır. Özel mülkiyet yada devlet kurumlarında kullanılan jiletli teller kötü niyetli kişilerin o bölgeye girmesini engeller ve caydırıcılık özelliği taşır. Bölgeye girmeye çalışan kişiler jiletli tele takılır ve vücudunda çizikler yada zarar verebilir. Bu bölgelere girip suç işleyecek kişileri jiletli teller caydırır güvenlik önlemleri için gerek duyulan jiletli teller beton direklerin üzerine kullanılır. Özel kişiler yada devlet kurumlarının isteği üzerine örgü tellerin üzerine jiletli teller kullanılır.

Jiletli tel çit sistemleri yüksek güvenlik amacıyla kullanılmaktadır. Malzeme hammaddesi Galvaniz, 430 Kalite paslanmaz ve 304 Kalite Paslanmaz şeklinde 3 çeşit olarak üretilmektedir. Uygulamadaki güvenlik seviyesine göre Panel Çit, Örgü Tel, Yüksek Güvenlik Çiti veya farklı uygulama alanlarında, Helezon Jiletli Tel veya Düzlemsel Jiletli Tel şeklinde 45cm, 60cm ve 90cm yüksekliklerinde montajı yapılmaktadır. 0,5mm inceliğindeki jilet sacı ve keskin uçları güvenliğinizi üst seviyelere çıkarmaktadır.

Jiletli Tel Sistemleri

Jiletli tel sistemleri daha çok güvenlik önlemleri almak için askeri alanlarda, hava alanlarında,fabrikalarda güvenlik önlemlerini alabilmek için  dikenli telin yetersiz kaldığı durumlarda kullanılır. Caydırıcılığı olan güvenlik için kullanılan jiletli tel sistemleri beton direk veya duvarlar üzerinde kullanılır.

Jiletli Tel Çeşitleri 

Yüksekliği,boyutları ve kullanım alanlarına göre jiletli teller çeşitlilik gösterir.

 • Düzlemsel jiletli tel
 • Düz hat jiletli teli
 • Helezonik jiletli tel
 • Puntalı jiletli tel

Kullanılacak bölgenin güvenliğine ve ihtiyacına göre uygun olanı tercih edilir.

Helezonik Jiletli Tel

Sarmal şeklinde iç içe geçmiş halkalardan oluşan helezonik jiletli teller daha çok tercih edilir. Daha çok panel çiftlerle birlikte kullanılan helezonik çitlerde kullanılan malzeme galvaniz dir. Helezonik jiletli teller güvenlik amacıyla daha çok tercih edilmektedir. 45 cm ve 90 cm yüksekliğinde montajı yapılmakta olup jilet başı keskin uçları bulunmaktadır. Helezonik jiletli teller yay şeklinde açılmaktadır. Güvenliği en üst noktada sağlamaktadır.

 1. Helezonik jiletli tellerin psikolojik caydırıcılığı vardır.
 2. Helezonik jiletli teller kötü niyetli insanları suça eğiliminde vazgeçirir.
 3. Helezonik jiletli teller fiziksel bir koruma sağlar.
 4. Helezonik jiletli teller güvenliği sağlar.
 5. Helezonik jiletli teller daha çok güvenliğin sağlandığı sınır bölgelerinde tercih edilir.
 6. Helezonik jiletli teller keskin çelik saçlardan oluşmaktadır.

Düzlemsel Jiletli Teller

Halkalar şeklinde olan düzlemsel jiletli telleri helezonik jiletli tellerden ayıran özellik daha esnek olmasıdır.Çitlerin üzerinden geçimini zorlaştırır. Düzlemsel jiletli tellerde aynı helezonik jiletli teller gibi güvenlik önlemlerinin alındığı askeri alanlarda,havaalanlarında fabrikaların alanında güvenliği sağlamak için tercih edilen jiletli çit tel çeşitidir.

Düz Hat Jiletli Teller

Dikenli teller yerine kullanılan düz jiletli teller belli bir bölgeyi ayırmak için kullanılır. Beton ve tel örgü direklerine yerleştirilen sıra jiletli tel kullanımıdır. Düz hat jiletli teller 45 derecelik açı oluşturularak yapılır. Elektrik şebekelerinin korunması için daha sık kullanılan düz hat jiletli tel lerdir.

Puntalı Jiletli Teller

Düz hat jiletli tellerin birinin üzerine kare şekliyle putalanıp fırınlanıp boyama işleminden sonra hobi bahçelerinde, site ve villa gibi konutlarda sınır bölgesini belirlemek için kullanılır.

İstanbul Jiletli Tel

İstanbul’da jiletli tel firması arıyorsanız KKS Mühendislik LTD. ŞTİ. olarak tüm tel çit ihtiyaçlarınıza profesyonel çözümler sunuyoruz.

Jiletli Tel Kullanım Alanları 

Güvenlik önlemlerinin yoğun olduğu bölgelerde o alanın güvenliğini sağlamak için psikolojik caydırıcılığı bulunduğundan kullanılan jiletli tellerin kullanım alanlarını inceleyelim.

Jiletli Tel kullanım alanları;
 • Güvenlik gereken apartman, site ve bina çevrelerinde,
 • Ofis, işyeri ve fabrikalarda,
 • Enerji üretim merkezleri,
 • Endüstriyel tesisler,
 • Hava alanları,
 • Limanlar,
 • Askeri tesisler,
 • Sınırlar,
 • Cezaevleri,
 • Jiletli teller güvenlik gerektiren yerlerde kullanılır.

Yukarıda saydığımız ve yüksek güvenlik önlemi gerektiren alanlarda,tehlikeli alanlarda kullanımı sağlanan jiletli teller sadece kesici değiller o bölgeye girmek isteyen kötü niyetli kişilerin vücuduna da takılırlar.

Jiletli Tel Fiyatları

Jiletli teller kullanılan malzemenin yapısına kullanım alanın genişliğine ve yüksekliğine göre, montaj alanına göre farklılık göstermektedir. Dayanıklı bir jiletli telin kullanımında boyutlarının tam olarak hesaplanarak bilinmesi gerekmektedir. Kullanılacak yere göre üründe kullanılan malzemeler  değişiklik göstermektedir. Düz hat jiletli tel,düzlemsel jiletli tel,helezonik jiletli tel,puntalı jiletli tel olmak üzere malzeme değişikliği olmaktadır. Jiletli tel firmaları kullanılacak alanları tespit eder yerinde değerlendirir. Jiletli tel metre fiyatı, jiletli tel metrekare fiyatı, jilet tel metre fiyatı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kullanım alanına göre hangi jiletli telin kullanılacağına yerin boyutuna,kullanılan telin hangi yüksekliğe kadar kullanılacağı tespit edildikten sonra fiyatlandırmada bulunur. Güvenlik önlemlerinin ne kadar alınacağına göre jiletli tellerin fiyatı değişir. Kullanılacak jiletli teller beton direkler üzerine yada örgü tellerin üzerinde yüksek güvenlik önlemlerini sağlamak için kullanılır. Jiletli teller kötü niyetli insanları caydırmak için en iyi kullanılan yöntemlerden biridir.

Jiletli tel fiyatları hakkında bilgi almak için Ascit.com.tr/Jiletli-Tel-Fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
Adres

Merkez: İkitelli Organize Sanayi Bölgesi, Demirciler Sitesi, C4 Blok No: 233 - Başakşehir / İstanbul

İrtibat Bilgileri

0212 549 80 90
0532 285 18 17
0532 541 84 71

[email protected]

Bizi Takip Edin
© Copyright 2013 ASÇİT TEL ÇİT SİSTEMLERİ | All rights reserved.