Header

Jiletli Tel Örgü Nedir? Nasıl Yapılır?

Jiletli tel günümüzde en çok tercih edilen yüksek caydırıcı güvenlik önlemlerinden biridir. Dikenli tellerin bile yeterli olmadığı daha tehlikeli bölgelerde kullanılan jiletli tel sadece kesici özellik taşımaz. Jiletli tel şahsa mensup alanlara girmeye çalışan insanların vücuduna takılır.

Yüksek güvenlik gerektiren bölgelerde kullanılan jiletli tel insanları caydıran bir özelliğe sahiptir. Bu sayede insanlar suça kalkışmamış olacaktır. Kullanım alanlarına göre değişkenlik gösteren bu tarz güvenlik önlemleri arasında en iyisi jiletli teldir. Düzlemsel – Helezon ve Düz Hat(Düzlemsel) olmak üzere 2 tane kıvrılan hatları vardır. Boyutları 30,45,60,90 cm olarak üretilir ve montajı yapılır. Galvaniz veya Paslanmaz ham maddeden üretimi sağlanır.

Jiletli Tel Sistemleri Neden Tercih Edilir?

Yüksek güvenlikli bölgelerde kullanılmasının sebebi hırsızlık, yasak bölgeye giriş, haneye tecavüz gibi suçların, ya da hapishaneye içeriden veya dışarından hiç farketmez, giriş çıkışların önlemini almak. Bu sayede dışarıdan gelecek herhangi bir zarara karşı evinizi, ailenizi, iş yerinizi veya girilmesi yasaklı bölgeleri korumuş olursunuz.

Şöyle ki jiletli telleri gören kişi işlemek istediği suçu işleyemeyecek ve suçundan caymış bulunacak. Bu sebeple Jiletli tellerin kasıt ya da zarar verme gibi bir amacı yoktur. Sadece caydırıcı özellik bulundurması; güvenliğin sağlanması gerekilen bölgeler de çok tercih edilmelerini sağlar.

Jiletli Tel Kullanım Alanları

  • Güvenlik isteyen yerleşim bölgeleri (villa, site, yazlık)
  • Havaalanları
  • Limanlar
  • Askeri kurumlar
  • Endüstriyel bölgeler
  • Enerji imalat bölgeleri
  • Ülke sınırları
  • Yüksek koruma gerektiren cezaevleri

Helezon Jiletli Tel Nedir?

Helezon jiletli tel sistemi ham maddesi Galvaniz, 430 Kalite paslanmaz ve 304 Kalite paslanmaz olmak üzere 3 çeşit  imalatı vardır. 45,60 ve 90 cm yüksekliklere montajı yapılır. 0,5 mm incelikteki jilet saçına ve keskin uçlara sahiptir. Yay şeklinde açılır içeri ve dışarı boru biçiminde fazla yer kaplayarak güvenliği arttırır.

Düz Hat Jiletli Tel Nedir?

Düzlemsel jiletli tel ham maddesi Galvaniz, 430 Kalite paslanmaz,304 Kalite paslanmaz olmak üzere 3 çeşit imalatı vardır.45,60,90 cm yüksekliklere montajı yapılır.0,5 mm incelikteki jilet saçına ve keskin uçlara sahiptir. Düzlemsel jiletli telin görüntüsü helezonun görüntüsüne göre daha estetiktir ama güvenlik açısından ikisi de en iyisidir.Görüntü açışından düzlemsel tel daha çok tercih edilse de helezonun da pek bir farkı yoktur aynı amaca hizmet veriyor.

Jiletli Tel Fiyatları

Jiletli tel hakkında fiyat almak çok basit aynı zamanda fiyatları da çok uygun. İster yazlığınızın duvarlarına, ister evinizin bahçesine, sitenize, villanıza ya da fabrika gibi üretim yerlerine taktırmak için satın alınıyor, kullanım alanlarına göre değişkenlik gösteriyor ve bu kullanım alanının bolluğundan kaynaklı çok talep oluşuyor. Jiletli tel fiyatları firmadan firmaya değişmekle birlikte ufak bir artış gösterebiliyor. Genellikle tel panel çit sistemleri gibi bayilerde satılan bu jiletli tellere ulaşmak çok kolay.

Jiletli tel fiyatları  ile alakalı bilgi almak için aşağıdaki iletişim formunu doldurabilirsiniz. Müşteri temsilcimiz en yakın zaman da size geri dönüş yapacaktır.

[ninja_form id=1]

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed