Header

Kümes Telleri

Header

Kümes telleri, kanatlı hayvanların güvenli bir şekilde beslenebilmesi için oluşturulan yuvaların güvenliği için kullanılan ürünlerdir. Kümes, kanatlı hayvanların toplu şekilde yaşayabildikleri yuva alanlarıdır. Tavuk ve hindi gibi hayvanlar bu yuvalarda güvenle bakılabilir. Kümeslerde hayvanların giriş çıkışını kontrol edebilmek için tel engeller kullanılır. Bu yapılarda tellerin tercih edilmesinin sebebi bu ürünlerin boşluklu yapısıdır. Kümes telleri hava ve ışık geçişine izin verir. Aynı zamanda oldukça dayanıklı bir yapıya sahip olan kümes teli kanatlı hayvanların dışarı çıkmasına da engel olur. Kümes tellerinin bir diğer fonksiyonu ise kanatlı hayvanlara zarar verebilecek yırtıcı hayvanların içeri girmesinin engellemesidir.

Kümes Telleri Çeşitleri Nelerdir?

Kümes telleri materyal açısından iki farklı seçeneğe sahiptir. Galvaniz kümes teli dayanıklı bir yapıya sahiptir. Farklı göz aralığı seçeneklerine sahip olan galvaniz teller ahşap ve beton gibi farklı malzemelerden inşa edilmiş kümeslerde rahatlıkla kullanılabilir. Bir diğer kümes teli çeşidi ise PVC malzemeden üretilen versiyonudur. PVC kümes telleri galvaniz malzemeden üretilen klasik modeli kaplanması ile elde edilir. Bu kaplama işlemi sayesinde PVC kümes telleri klasik model göre çok daha dayanıklı bir yapıya sahip olur. PVC kümes telleri 20 metre uzunluğunda rulolar halinde satılır. Bu ürünün de göz aralığı ve kalınlık açısından farklı modelleri mevcuttur.

Kümes Telleri Fiyatları Nasıldır?

Kümes telleri fiyat açısından farklı seçeneklere sahiptir. Bu ürünün sahip olduğu model genişliği fiyatının da çeşitli olmasını sağlamıştır. Böylelikle her bütçeye uygun bir kümes teli bulabilmek mümkündür. Kümes tellerinin fiyatları yapımında kullanılan telin kalınlığı ve dış kısmında kullanılan ekstra kaplama gibi faktöreler bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ancak bu işlemlerin aynı zamanda dayanıklılığı da arttırdığı düşünülecek olursa kümes teli seçiminde fiyat yerine işlevselliği ön planda tutmak çok daha akıllıca olacaktır. Yalnızca uygun fiyatlı olduğu için bir ürün satın almak size kısa sürede yenileme ve tamir gibi ek masraflar yaratabilir. Asçit ailesi olarak sizler için uzun yıllar kullanabileceğiniz dayanıklı kümes teli modelleri üretiyoruz. İhtiyaçlarınıza uygun en kaliteli kümes tellerini bizlerden güvenle satın alabilirsiniz.

Kümes Tellerinin Özellikleri Nelerdir?

Kümes telleri son derece dayanıklı bir yapıya sahiptir. Bu ürün grubunda farklı materyallerden imal edilmiş seçenekler bulabilmek mümkündür. Kişiler ürünü değerlendirecekleri alana ve kullanım sıklıklarına bağlı olarak bir model tercihinde bulunabilir. Kümes tellerine boyama ve kaplama gibi işlemler de uygulanabilir. Bu gibi tekniklerle ürüne estetik bir görünüm sağlandığı gibi dayanıklılığı da arttırılabilir. Kümes telleri boyut açısından da farklı seçeneklere sahiptir. Farklı kalınlıklara ve göz aralıklarına sahip kümes teli modelleri bulunabilir.

Kümes Tellerinin Kullanıcılarına Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Kümes telleri kullanıcılarına pek çok avantaj sağlayabilir. Bu ürün her ne kadar kümes teli ismiyle bilinse de farklı projelerde ve yapılarda da tercih edilebilir. İnce ve esnek bir yapıya sahip alan bu ürünü şekillendirmek de oldukça kolaydır. Kümes tellerinin kullanımı ve inşası da oldukça kolaydır. Bu ürünü rahatça monte edebilirsiniz. Kümes tellerinin kullanıcılara sağaldığı bir diğer avantaj ise sağlam yapısı sayesinde rutin bir bakım gerektirmemesidir. Kullanıcılar bu ürünü herhangi bir yenileme yapmadan uzun yıllar rahatlıkla kullanabilir. Asçit ailesi olarak sizler için en kaliteli ve uygun fiyatlı kümes telleri çeşitlerini üretiyoruz. İhtiyaç duyduğunuz boyut ve özellikte kümes telini sitemizden kolaylıkla sipariş edebilirsiniz.