Header
Dikenli Tel

Galvaniz Dikenli Tel

Ürünün klasik versiyonu sıklıkla tercih edilir. Metal bir renge sahip olan klasik galvaniz dikenli tel son derece dayanıklı bir yapıya sahiptir.

Header

Dikenli teller, çit sistemlerinde güvenliği arttırmak için kullanılan bir malzemedir. Dikenli teller galvaniz malzemeden üretilir. Keskin uçlu bir yapıya sahip olan bu tel modeli çit sistemine tırmanmayı imkânsız hâle getirir. Dikenli tellerin bu özelliği sayesinde kullanıldığı araziye izinsiz giriş yapmak neredeyse imkânsızdır. Dikenli tellerin sınır belirlemede tek başına kullanımı mümkündür. Özellikle açı k arazilerde bu ürünü direkler arasına şeritler hâlinde çekerek kullanmak mümkündür. Dikenli teller aynı zamanda panel ve örgü tel çitlerin üst kısımlarında da kullanılabilir. Bu ekleme ile çeşitli çit modellerine ekstra güvenlik kazandırmak mümkündür. Dikenli tellerin kullanım alanı oldukça geniştir. Güvenliğin bir gereklilik olduğu tüm mekânlarda dikenli tel kullanılabilir. Özellikle sınırlar, cezaevleri ve askeri alanlar gibi yüksek güvenlikli yerlerde dikenli teller rahatlıkla tercih edilebilir. Bu ürünü ayrıca evlerin bahçelerinde ve fabrika, şantiye gibi iş yerlerinde de kullanmak mümkündür.

Dikenli Tellerin Çeşitleri Nelerdir?

Dikenli teller üretildikleri malzeme açısından iki çeşide sahiptir. Galvaniz dikenli teller gümüş rengindedir. Oldukça dayanıklı bir tasarıma sahip olan bu dikenli tel çeşidinin farklı kalınlıklarda çeşitleri mevcuttur. Bu modelde diken aralığı konusunda da kullanıcılara çeşitli seçenekler sunulur. Güvenliği arttırmak isteyen kişiler daha sık dikenli ve daha kalın modelleri tercih edebilir. Bir diğer dikenli tel modeli ise PVC malzemeden imal edilendir. PVC dikenli teller, klasik galvaniz telin kaplanması ile elde edilir. Klasik olarak yeşil renkte üretilen bu tel modeli son derece dayanıklı bir yapıya sahiptir. Kopmalara karşı oldukça dirençli olan PVC dikenli tel çeşitli hava koşullarına karşı da dirençlidir.

Dikenli Tellerin Fiyatları Nasıldır?

Dikenli tellerin fiyatları oldukça değişkendir. Telin kalınlığı, diken aralığı ve uygulama yapılacak alanın genişliği gibi pek çok faktör bu ürünün fiyatını doğrudan etkiler. Örneğin dikenli tellerin herhangi bir çit sisteminin üzerine güvenlik amaçlı olarak eklenmesiyle tamamen bu malzeme kullanılarak bir çit inşa edilmesi arasında fiyat açısından farklılıklar söz konusudur. Bu nedenle dikenli tel seçimi sırasında fiyat yerine ihtiyaçları ve işlevselliği ön planda tutmak gereklidir. Asçit ailesi olarak sizler için en kaliteli dikenli tel çeşitlerini üretiyoruz. İhtiyaç duyduğunuz en dayanıklı dikenli telleri bizlerden güvenle satın alabilirsiniz.

 

Çit sistemleri açık alanlarda sınırlar oluşturmak için kullanılır. Bahçe ve arsa gibi yapılar kimi zaman belirgin sınırlara sahip olamayabilir. Bu durum sahip olduğunuz araziye istemediğiniz kişilerin girip çıkabilmesi anlamına gelir. Çit sistemleri bu alanların kişiye özel hâle getirilmesine yardımcı olur. Bu ürünler ayrıca alanın güvenliğini de sağlar. Ancak kimi zaman çit sistemi tek başına alanın güvenliğinin sağlanmasında yetersiz kalabilir. Kötü niyetli kişiler çitlerle oluşturulmuş sınırları üzerine tırmanarak aşmayı deneyebilir. Dikenli teller bu gibi olumsuz durumların yaşanmasını önler. Dikenli teller keskin bir yüzey alanına sahiptir. Ürünün üzerinde belli aralıklarla sivri dikenler mevcuttur. Bu dikenler teller üzerine tutunmayı dolayısıyla da tırmanmayı imkânsız hâle getirir. Güvenlik endişesi yaşayan kişiler kendilerini çok daha güvende ve huzurlu hissetmek için evlerinde ve iş yerlerinde bu ürünü tercih edebilir.

Dikenli Tellerin Özellikleri Nelerdir?

Dikenli teller son derece dayanıklı bir yapıya sahiptir. Sert galvaniz malzemeden üretilen bu telleri koparmak oldukça zordur. Dikenli teller darbelere oldukça başarılı bir şekilde direnirler. Ayrıca bu ürün grubu çeşitli hava koşullarına da dirençlidir. Ani ısı değişimleri, ker ve yağmur gibi hava olayları dikenli tellerde herhangi bir bozulmaya neden olmaz. Dikenli teller ölçü açısından da çeşitliliğe sahiptir. Bu ürün farklı kalınlıkta tellerden üretilebilir. Ayrıca tel üzerindeki dikenlerin aralığı ve kalınlığı gibi unsurlar da kişiye özel olarak değiştirilebilir. Dikenli tellerin kurulumu oldukça kolaydır. Tüm arazi koşullarında bu ürün uygulanabilir. Ayrıca dikenli teller evlerde, iş yerlerinde cezaevi ve askeri bölge gibi kamusal alanlarda da güvenlik için kullanılabilir.

Dikenli Tellerin Konut Güvenliğine Katkısı Nedir?

Dikenli teller konut güveliğini arttırmada oldukça etkilidir. Bu ürün kimi zaman yalnızca görüntüsüyle bile kötü niyetli kişileri caydırabilir. Dikenli tellerden bir çit sistemi kurmak veya sahip olduğunuz çitlerin orta ve üst kısmı gibi çeşitli alanlarına dikenli teller eklemek sınırlarınızın izinsiz şekilde geçilmesini neredeyse imkânsız hâle getirir. Asçit olarak sizler için en uygun fiyatlı dikenli tel modellerini üretiyoruz. Sitemizden ihtiyaçlarınıza uygun dikenli tel modelini kolaylıkla sipariş edebilirsiniz.