Header
Header

Jiletli teller güvenliği arttırmak için tercih edilen güvenlik sistemlerinden biridir. Bu tel çeşidi farklı çit modelleriyle birlikte uygulanabilmektedir. Jiletli teller genellikle dikenli tellerle birlikte kullanılır. Bu ürün çeşidi çit ve duvarları tırmanarak aşmak isteyen kişileri engeller tellerin üzerindeki kesici jiletler tutunmayı imkânsız hâle getirerek açık alanlarda tam bir güvenlik sağlar. Jiletli tellerin caydırıcı özelliği de mevcuttur. Bu çit çeşidinin kullanımı kötü niyetli kişileri vazgeçirebilir. Jiletli teller farklı boyut ve şekillerde üretilebilir. Böylelikle çeşitli alanlara uygulanmaları da mümkün olur. Jiletli tellerin kullanım alanı son derece geniştir. Fabrika, şantiye gibi çalışma alanlarında değerli iş makinelerini ve malzemeleri korumak için çit modeli kullanılabilir. Ayrıca hapishaneler, sınırlar ve askeri tesisler gibi güvenlik ihtiyacının üst seviyede olduğu alanlarda da bu ürün çeşidi rahatlıkla tercih edilebilir.

Jiletli Tellerin Çeşitleri Nelerdir?

Jiletli teller şekil açısından farklı alternatiflere sahiptir. Bu ürünü düz veya helezonik olarak yerleştirmek mümkündür. Düzlemsel jiletli teller yan yana dizilmiş halkaları andıran bir görünüme sahiptir. Bu tel modeli beton duvarların üzerine direkt olarak inşa edilebileceği gibi farklı çit modelleriyle birlikte de kullanılabilir. Bir diğer jiletli tel modeli ise helezonik olandır. Helezonik jiletli teller sarmalı andıran bir görünüme sahiptir. Bu tel modeli farklı sıklıklarda sarmallar oluşturacak şekilde üretilebilir. Helezonik jiletli tel farklı çit modellerinin üzerine eklenebilir. Bu model ayrıca uzun çit modellerinde orta ve üst kısımlarda çoklu olarak da kullanılabilir.

Jiletli Tel Örgü Nedir? Nasıl Yapılır?

Jiletli tel günümüzde en çok tercih edilen yüksek caydırıcı güvenlik önlemlerinden biridir. Dikenli tellerin bile yeterli olmadığı daha tehlikeli bölgelerde kullanılan jiletli tel sadece kesici özellik taşımaz. Jiletli tel şahsa mensup alanlara girmeye çalışan insanların vücuduna takılır.

Yüksek güvenlik gerektiren bölgelerde kullanılan jiletli tel insanları caydıran bir özelliğe sahiptir. Bu sayede insanlar suça kalkışmamış olacaktır. Kullanım alanlarına göre değişkenlik gösteren bu tarz güvenlik önlemleri arasında en iyisi jiletli teldir. Düzlemsel – Helezon ve Düz Hat(Düzlemsel) olmak üzere 2 tane kıvrılan hatları vardır. Boyutları 30,45,60,90 cm olarak üretilir ve montajı yapılır. Galvaniz veya Paslanmaz ham maddeden üretimi sağlanır.

Jiletli Tel Sistemleri Neden Tercih Edilir?

Yüksek güvenlikli bölgelerde kullanılmasının sebebi hırsızlık, yasak bölgeye giriş, haneye tecavüz gibi suçların, ya da hapishaneye içeriden veya dışarından hiç farketmez, giriş çıkışların önlemini almak. Bu sayede dışarıdan gelecek herhangi bir zarara karşı evinizi, ailenizi, iş yerinizi veya girilmesi yasaklı bölgeleri korumuş olursunuz.

Şöyle ki jiletli telleri gören kişi işlemek istediği suçu işleyemeyecek ve suçundan caymış bulunacak. Bu sebeple Jiletli tellerin kasıt ya da zarar verme gibi bir amacı yoktur. Sadece caydırıcı özellik bulundurması; güvenliğin sağlanması gerekilen bölgeler de çok tercih edilmelerini sağlar.

Jiletli Tel Kullanım Alanları

Jiletli tellerin kullanım alanları oldukça geniştir. Güvenliğin bir öncelik olduğu düşünülen tüm alanlarda bu sağlam ürün tercih edilebilir. Evlerde, bahçe çitlerin bu ürün kullanılabilir. Çit sisteminin orta ve tepe noktalarına yerleştirilen jiletli teller kötü niyetli kişileri caydırmak için yeterli olabilir. Jiletli teller ayrıca iş yerlerinde de kullanılabilir. Hırsızlar gibi kötü niyetli kişileri çalışma alanından uzak tutmak için de jiletli teller kullanılabilir. Bu ürünün çeşitli kamusal alanlarda tercih edilmesi de mümkündür. Görevliler hâricinde kişilerin girişin aysak olduğu askeri bölgelerde ve cezaevleri gibi yüksek güvenlik önlemleri kullanılan alanlarda jiletli teller tercih edilebilir.

  • Güvenlik isteyen yerleşim bölgeleri (villa, site, yazlık)
  • Havaalanları
  • Limanlar
  • Askeri kurumlar
  • Endüstriyel bölgeler
  • Enerji imalat bölgeleri
  • Ülke sınırları
  • Yüksek koruma gerektiren cezaevleri

Helezon Jiletli Tel Nedir?

Helezon jiletli tel sistemi ham maddesi Galvaniz, 430 Kalite paslanmaz ve 304 Kalite paslanmaz olmak üzere 3 çeşit  imalatı vardır. 45,60 ve 90 cm yüksekliklere montajı yapılır. 0,5 mm incelikteki jilet saçına ve keskin uçlara sahiptir. Yay şeklinde açılır içeri ve dışarı boru biçiminde fazla yer kaplayarak güvenliği arttırır.

Düz Hat Jiletli Tel Nedir?

Düzlemsel jiletli tel ham maddesi Galvaniz, 430 Kalite paslanmaz,304 Kalite paslanmaz olmak üzere 3 çeşit imalatı vardır.45,60,90 cm yüksekliklere montajı yapılır.0,5 mm incelikteki jilet saçına ve keskin uçlara sahiptir. Düzlemsel jiletli telin görüntüsü helezonun görüntüsüne göre daha estetiktir ama güvenlik açısından ikisi de en iyisidir.Görüntü açışından düzlemsel tel daha çok tercih edilse de helezonun da pek bir farkı yoktur aynı amaca hizmet veriyor.

Jiletli Tellerin Fiyatları

Jiletli tel örgü ne kadar? jiletli tel metre fiyatı, jilet tel fiyatları gibi arama yaparak Asçit’i bulduysanız kilo ve metre kare cinsinden fiyat tablomuzu inceleyebilirsiniz. Jiletli Tel ürünü ile alakalı detaylı bilgi almak için Jileti Tel sayfasını ziyaret edebilirsiniz. İstanbul jiletli tel fiyatları ile alakalı bilgi almak için aşağıdaki fiyat teklif formunu doldurabilirsiniz. Müşteri temsilcimiz en yakın zamanda size geri dönüş yapacaktır.

Jiletli teller fiyat açısından farklı alternatiflere sahiptir. Bu ürünün şekli, uzunluğu ve sıklığı gibi faktörler fiyatını doğrudan etkiler. Örneğin jiletli tellerin çit üzerinde hangi kısımlara uygulanacağı fiyatı değiştirir. Bu tel modeli direkt direkler arasında düzlemsel olarak yerleştirilebileceği gibi örgü ve panel çit modellerinin üzerine helezonik olarak da eklenebilir.

Uygulamadaki bu farklılıklar hem fiyatı hem de ürünün sağladığı güvenliğin oranını etkiler. Bu nedenle jiletli tel seçimi yaparken fiyat yerine ürünün işlevselliğini ön planda tutmak gerekir. Asçit ailesi olarak güvenliğinizi sağlayacak dayanıklı jiletli tel modelleri üretiyoruz. En kaliteli ve yüksek güvenlikli jiletli tel modellerini sitemizden kolaylıkla sipariş edebilirsiniz.

Jiletli tel fiyatları  ile alakalı bilgi almak için aşağıdaki iletişim formunu doldurabilirsiniz. Müşteri temsilcimiz en yakın zaman da size geri dönüş yapacaktır.

Jiletli Teller Neden Tercih Edilir?

Panel Çit sistemleri açık alanlarda göze hoş görünen sınırlar oluşturmak için kullanılır. Bu ürünler beton duvarlar gibi yapılara kıyasla çok daha estetik bir görüntü oluşturur. Çit sistemleri aynı zamanda kullanıldıkları alanda güvenliği sağlama özelliğine de sahiptir. Bu ürün grubu sayesinde açık alanlara giriş çıkışlar çok daha kolay bir şekilde kontrol edilebilir. Ancak kimi zaman çit sistemleri tek başına güveliği sağlamada yetersiz kalabilir. Kötü niyetli kişiler çitlerle oluşturulan sınırları üzerine tırmanarak aşmayı deneyebilir. Jiletli teller bu sorunu önlemek için geliştirilmiştir. Oldukça dayanıklı bir malzeme olan galvaniz telden imal edilen ürünün üzerinde keskin jiletler bulunur. Bu jiletler tellerin üzerine tutunmayı ve tırmanmayı imkânsız hâle getirir. Bu sayede jiletli teller kullanmak alanın güvenliği bir kat daha arttırır.

Jiletli Tel Avantajları

Jiletli teller kullanıldıkları alanlarda pek çok avantaj sağlar. Bu ürün sağlam kullanıldığı alanı çok daha güvenli hâle getirir. Kendini evinde huzurlu ve güvende hissetmek isteyen kişiler bahçelerine bu ürünü kolaylıkla kurdurabilir. Jiletli tellerin kullanıcılarına sağladığı bir diğer avantaj ise bakım gerektirmemeleridir. Bu dayanıklı ürün aşınmaya karşı dirençlidir. Bu özelliği sayesinde yağmur ve kar gibi hava olaylarından etkilenmez. Yoğun bir yaşam temposuna sahip kişiler bahçelerinde bu zahmetsiz ürünü tercih edebilir. Asçit ailesi olarak sizler için en kaliteli ve uygun fiyatlı jiletli tel çeşitlerini üretiyoruz. İhtiyaç duyduğunuz boyut ve özellikte jiletli tel modelini sitemizden kolaylıkla sipariş edebilirsiniz.